Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. OBCHODNÍ PODMÍNKY
 3. PÉČE A ÚDRŽBA

Návod na použití a údržbu

 1. Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používejte způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti.
 2. Pečlivé vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.
 3. Obuv si při nákupu pečlivě vyzkoušejte.
 4. Obuv je nutno často střídat, zejména v nepříznivém počasí.
 5. Při obouváni,  zejména obuvi uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci.
 6. Usňová i textilní obuv s konfekčním šitím (flexiblová obuv) není vodotěsná. Odolnost proti promočení lze zvýšit použitím vhodných impregnačních přípravků na obuv.
 7. Promáčená obuv se nesmí sušit v kontaktu ani v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů.
 8. Obuv, jenž je vybavena membránou, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř obuvi, musí být ošetřována pouze výrobky označenými jako vhodné k ošetření obuvi s membránou.
 9. Vezměte  na zřetel, že každodenním nošením obuvi, přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu  nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzitě užívání obuvi u jednotlivých spotřebitelů, může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím záruční doby.
 10. Obuv po každém použití ošetřete dle typu a materiálu vhodnými prostředky na obuv.
 11. Do uzavřené, zejména usňové obuvi po vyzutí napněte napínáky odpovídající velikosti.
 12. Žádnou obuv nelze prát v pračce.
 13. Obuv je nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením.

Návod na ošetřování jednotlivých druhů obuvi:

obuv z hladkých usní - zbavit nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřit krémem. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení obuvi dbejte na její včasné očištění, vysušeni a nakrémování pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Vyvarujte se častému používání samoleštících prostředků - vždy dávejte přednost krému.

vlasové materiály - velury a nubuky - znečištění odstranit krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasu! Na ošetřeni jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích.Vlasová useň se nikdy nekrémuje!! Lze použít speciální prostředky vyživující vlasovou useň a oživující barvy.

lakové usně - nečistoty odstranit měkkým textilem za sucha nebo mokra. Povrch nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením.Před mrazem chraňte ošetřením speciálním prostředkem na lakové usně.

povrstvená useň - viz lakové usně

syntetické materiály - se snadno čistí vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí se vytře hadříkem. Švy a lepené spoje lze ošetřovat speciální impregnací vhodnou pro syntetické materiály.

textilní obuv - čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastně skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil.